| Mobile Name : | Samsung Galaxy A57 |
|---|---|
| Chipset : | Exynos 1680 ( 64 bit ) |
| RAM : | 8 GB |
| Graphics : | Xclipse 550 |
| Main Camera : | 50 MP(ois) - 12 MP - 5 MP |
| Selfie Camera : | 12 MP |
| Storage : | 128 GB |
| Battery : | 5000 mAh |
| Expected Price : | 56999 |
| Released Date : | April 10, 2026 |